PríbehTIMEJKY z Bziniec nad Javorinou

 

Nad svadobnými šatami som neuvažovala dlho. Mala som jasnú predstavu – mali vyzerať tak, aby vystihovali mňa, aby som v náš svadobný deň bola presne taká, akú ma môj manžel tie roky pozná. Nepatrím k ženám, ktorá by sa musela obliekať do najnovších trendov.

 


Páči sa mi jednoduchosť, ale zároveň elegancia a čisté línie.


 

Tak som si predstavovala našu svadbu a presne v takom duchu sa utvárala aj predstava o mojich svadobných šatách. K vlastným svadobným šatám som sa prepracovala až počas svadobných príprav, ale netrvalo mi to dlho…Stačili návštevy dvoch svadobných salónov a bolo rozhodnuté. Pri skúšaní rôznych svadobných šiat sa mi vždy na vybraných šatách niečo páčilo, ale nikdy to nebolo „to pravé“, a žiaľ vyskladať do jedných „mojich“ sa nedali 🙂
Vďaka príbehu mojej kamarátky z vysokej školy, ktorý som si náhodou prečítala na internete, som zistila, že je aj varianta mať také šaty, aké by sa páčili mne, presne podľa mojich predstáv a vkusu, za rozumnú cenu. Prvá návšteva salónu bola už v „šibeničnom“ termíne, keďže som nepatrila k veľmi systematickým nevestám, ktoré na svojej svadbe pracujú rok predtým. A tak som prišla vlastne v poslednom možnom termíne, aby šitie vôbec bolo možné časovo zrealizovať.
Vďaka ústretovosti pani Katky nebol problém prispôsobiť čas, keďže sme cestovali nejakú tú hodinku :). V salóne to dýcha atmosférou, ktorá z vašej svadby určite aspoň čo sa týka šiat, spraví príjemný zážitok. Vždy milá Katka a jej malá a trpezlivá pomocníčka alias zberačka špendlíkov 🙂 Vám doprajú v pokoji a príjemnej atmosfére tvoriť šaty Vašich predstáv.
Prvá návšteva splnila očakávania a po nej už nebolo žiadnych pochýb o výbere svadobných šiat. Odvtedy som na skúšky chodila len sama, a …

 


… vedela som, že sa stretnem s príjemným človekom, ktorý akceptuje moje požiadavky a ako bonus ich vyšperkuje do najmenších detailov.


 

Na moje veľké prekvapenie svadobné šaty ma čakali ušité už na druhom stretnutí a ostatné razy sme sa venovali len dolaďovaniu detailov. Najviac oceňujem trpezlivý prístup, pretože aj napriek predstave ako by mali šaty vyzerať, som skúšala aj iné varianty (pre istotu) a pre pani Katku nebol nikdy problém mi tento obraz v zrkadle dopriať. Práve naopak, spoločne sme hľadali riešenie k mojej spokojnosti.
Moje svadobné šaty som si zamilovala už na druhom stretnutí, keď som si ich poprvýkrát obliekla. Cítila som, že toto som ja, hoci bežne svadobné šaty nenosím 🙂 Vystihovali ma, a tak sa v nich úplne inak cítite, ako keď sa vy musíte hľadať v nejakých šatách.

 


Počas svadobného dňa som ich ani necítila na sebe, len ťažko som sa s nimi po polnoci lúčila.


 

Hotové svadobné šaty som si prebrala až 3 dni pred svadbou, v čom mi salón vyšiel v ústrety, keďže som ich nechcela doma dlhší čas skrývať pred ženíchom. Nájsť miesto pre vlečku aby sa mi nepokrčila bol síce menší problém, ale nakoniec šaty našli svoje miesto a sem-tam som sa nimi išla pokochať. Počas svadby boli šaty veľmi pohodlné a dokonca ani vlečka nebola žiaden problém. Menšie obavy som mala z materiálu, z ktorého boli šaty ušité. Zbytočne, šaty sa nekrčili aj o polnoci vyzerali ako v svadobné ráno. S manželom sme chceli zachovať tradície a tak sme sa videli až pri pýtaní nevesty. Fotenie bolo teda možné až počas svadobnej zábavy, z ktorej sme však odchádzať nechceli a navyše, naše miesta na fotenie, patria do našej spoločnej histórie a tak bolo treba trošku meniť lokality. Mať vlastné svadobné šaty znamená fotiť sa vtedy, kedy chcete, bez zhonu, v úplnej pohode… Svadobné šaty sú stále v mojej skrini. Je ťažké sa ich vzdať, hoci prvý plán bol po svadbe ich predať inej neveste. Minimálne môj závoj mi zostane.
Šarm, trpezlivosť a ústretovosť charakterizujú moju skúsenosť. Na svadobný salón Wedding Couture mám dobré spomienky. Zveriť svadobné šaty do ich šikovných rúk, ústretového nasadenia, a príjemnej spoločnosti počas skúšok bola dobrá voľba.