KTO STOJÍ ZA ZNAČKOU WEDDING COUTURE ?

Ateliér založila Renka s manželom Richardom v roku 2013.

Začínali sme úplne od podlahy. Všetko sme sa učili za jazdy. A to vám poviem, často to bola riadna jazda.

 

A čo bol prvnotný impulz pre zrod značky Wedding Coturure?

Renka mala pred svadbou a veľmi chcela princeznovské šaty s veľkou tylovou sukňou. Keďže je nízka, v požičovniach jej odmietli skrátiť sukňu na jej výšku. Takto ich obehala viacero a všade rovnaká odpoveď. Tak si povedala, že ak má takýto problém ona, isto ho majú aj iné nevesty. To bol prvý impulz a tak vznikol náš ateliér. Vtedy ešte Salón Renky. Keď sme sa rozhodli založiť náš ateliér, nikto z nás ešte šiť nevedel a využívali sme služby externých krajčírskych dielní. Odvtedy sme prešli dlhou cestou zmien.

 

Po roku a pol fungovania ateliéru sa do tímu pridala aj sestra Katka. Mali sme spoločnú víziu a cieľ a povedali si, že to spolu skúsime. Sme úplne odlišné, vzájomne sa dopĺňame, aj kritizujeme, niekedy až príliš :).

Čo je ale zaujímavé, ani jedna z nás nie je vyštudovaná krajčírka.

Inak, vedeli ste, že Christian Dior vraj vôbec nevedel šiť? Renka s Richardom máme vyštudovanú ekonomickú fakultu, Katka zas manažment.

Avšak keď raz máte sen, celý vesmír sa spojí, aby ste ho dosiahli.

A tak Renka začala študovať online akadémiu šitia korzetov, svadobných a spoločenských šiat. A potom už len šila a šila a šila…

A výsledok? Ten vidíte dnes ♥

AKÁ JE NAŠA VÍZIA?

Renka mala stále jeden obrovský sen: ŠIŤ SVADOBNÉ ŠATY NA SLOVENSKU

za pocitvých podmienok, z poctivých materiálov.

A to sa nám aj v roku 2016 podarilo. Na jeseň 2016 sme našej nevestičke Katke odovzdali prvé šaty ušité našimi rukami, u nás na Slovensku.

Dnes je našou najväčšou víziou vytvoriť nádherné prostredie pre ďalšie a ďalšie dievčatá a ženy, ktoré chcú robiť prácu ktorú milujú. Kotré chcú byť súčasťou niečoho veľkého a zároveň rodinného.

Ktoré si chcú plniť svoje sny tým, že budú plniť sny našim Wedding Couture nevestám.

Prostredie, kde by s radosťou a úsmevom tovorili a napĺňali svoj potenciál.

Prostredie, kde by naozaj žili, kde by boli adekvátne ohodnotené, …aby domov chodili šťastné a naplnené ♥

A ČI BOLO ŠITIE SVADOBNÝCH ŠIAT NAŠIM SNOM UŽ OD MALA?

Ak máme byť úprimné, tak nie.

Katka  chcela byť v detstve krasokorčuliarkou, speváčkou, dlho, dlho herečkou, potom právničkou, až  zakotvila pri štúdiu manažmentu.

Ale keď sa obzrieme spätne do detstva, s kamoškou si založili ako 10-ročné „Módny časopis TREND“, kde si „navrhovali“ vlastné modely. Nedávno jej “došlo”, že nejak podvedome cítila, kam ju to ťahá. Dokonca ani  netušila, že vie kresliť :).

Renka   zas odmala chcela čosi vyrábať, raz náramky, potom dekupáž, neskôr piekla torty…

A keďže od nepamäti mala problém s ranným vstávaním, vyhlásila, že zamestnaná nikdy nebude :). Naposledy chcela byť audítorkou, až prišiel ten moment, kedy sa stala podnikateľkou ♥ A bolo rozhodnuté…

AKÝ JE NÁŠ RECEPT NA ÚSPECH?

Jednoznačne „ísť so svojou kožou na trh“. Byť autentická a robiť všetko so ♥

Úprimne, nie je to jednoduché. Čo považujeme za prioritu je, od začiatku si budovať meno a značku kvalitnou prácou a ocenenie sa dostaví. Aspoň takto to vnímame po spätnej väzbe od našich neviest po svadbe. A povieme vám, ten pocit je na nezaplatenie.

Je to odmena za naše odhodlanie, našu vášeň pre šaty, pre to, čo robíme, náš voľný čas, naše myšlienky, našu snahu, naše vedomosti, skúsenosti, hodiny strávené šitím, skúškami, vymýšľaním, dokončovaním. Vlastne ponúkame to, čo sme, a prečo robíme to, čo robíme. Naša práca vlastne ani nie je práca, ale poslanie. Naše nadšenie a pocit zadosťučinenia je, keď nevestu vidíme šťastnú. Šaty nemajú byť nevestina starosť, ale radosť.

ČO PLÁNUJEME DO BUDÚCNA?

Pracujeme na vlastnej kolekcii svadobných šiat, ktorá, veríme, uzrie svetlo sveta čoskoro. Samozrejme, aj naďalej sa chceme venovať navrhovaniu a šitiu svadobných šiat podľa predstáv neviest, aby sme splnili ich najtajnejšie priania:)

Okrem svadobných šiat už pracujeme aj na našej novej značke nesvadobného ready-to-wear oblečenia na bežné nosenie.