Kto stojí za značkou Wedding Couture ?

Ateliér som založila ja, Renka s manželom Richardom v roku 2013. Ako to celé vzniklo? Mala som pred svadbou a veľmi som chcela princeznovské šaty s veľkou tylovou sukňou. Keďže som nízka, v požičovniach mi odmietli skrátiť sukňu na moju výšku. Takto som  ich obehala viacero a všade rovnaká odpoveď. Tak som si povedala, že ak mám takýto problém ja, isto ho majú aj iné nevesty. To bol prvý impulz a tak vznikol náš ateliér. Odvtedy sme prešli dlhou cestou zmien.

Po roku a pol fungovania ateliéru sa do tímu pridala aj sestra Katka. Mali sme spoločnú víziu a cieľ a povedali si, že to spolu skúsime. Sme úplne odlišné, vzájomne sa dopĺňame, aj kritizujeme, niekedy až príliš :). Čo je ale zaujímavé, ani jedna z nás nie je vyštudovaná krajčírka. Inak, vedeli ste, že Christian Dior vraj vôbec nevedel šiť? Ja s Richardom máme vyštudovanú ekonomickú fakultu, Katka zas manažment. Avšak keď raz máte sen, celý vesmír sa spojí, aby ste ho dosiahli. A tak som začala študovať akadémiu a šiť a šiť a šiť…

Aká je moja vízia?

Mojou hlavnou víziou vždy bolo vytvoriť spoločnosť, kde by sme plnili sny našim klientkám na jednej strane, a na strane druhej vytvorili prostredie pre prácu snov našim kolegynkám, ktoré by cítili, že sú súčasťou niečoho veľkého, kde by s radosťou a úsmevom tvorili, kde by boli adekvátne ohodnotené, … aby domov chodili šťastné a naplnené:)

A či bolo navrhovanie a šitie svadobných šiat našim snom už v detstve alebo sme mali úplne iné predstavy o kariére?

Ak máme byť úprimné, tak nie. Katka chcela byť v detstve krasokorčuliarkou, speváčkou, dlho, dlho herečkou, potom právničkou, až  zakotvila pri štúdiu manažmentu. Ale keď sa obzrieme spätne do detstva, s kamoškou si založili ako 10-ročné „Módny časopis TREND“, kde si „navrhovali“ vlastné modely. Nedávno jej “došlo”, že nejak podvedome cítila, kam ju to ťahá. Dokonca ani  netušila, že vie kresliť :).

Ja som  zas odmala chcela čosi vyrábať, raz náramky, potom dekupáž, neskôr som piekla torty… A keďže od nepamäti mám problém s ranným vstávaním, vyhlásila som, že ja zamestnaná nikdy nebudem :). Naposledy si pamätám, že som chcela byť audítorkou, až prišiel ten moment, o ktorom sme sa zmienili vyššie, šaty s tou krásnou tylovou sukňou. A bolo rozhodnuté…

Aký je náš recept na úspech?

Úprimne, nie je to jednoduché. Čo považujeme za prioritu je, od začiatku si budovať meno a značku kvalitnou prácou a ocenenie sa dostaví. Aspoň takto to vnímame po spätnej väzbe od našich neviest po svadbe. A povieme vám, ten pocit je na nezaplatenie.

Je to odmena za naše odhodlanie, našu vášeň pre šaty, pre to, čo robíme, náš voľný čas, naše myšlienky, našu snahu, naše vedomosti, skúsenosti, hodiny strávené šitím, skúškami, vymýšľaním, dokončovaním. Vlastne ponúkame to, čo sme, a prečo robíme to, čo robíme. Naša práca vlastne ani nie je práca, ale poslanie. Naše nadšenie a pocit zadosťučinenia je, keď nevestu vidíme šťastnú. Šaty nemajú byť nevestina starosť, ale radosť.

Čo plánujeme do budúcna?

Pracujeme na vlastnej kolekcii svadobných šiat, ktorá, veríme, uzrie svetlo sveta čoskoro. Samozrejme, aj naďalej sa chceme venovať navrhovaniu a šitiu svadobných šiat podľa predstáv neviest, aby sme splnili ich najtajnejšie priania:)